גלו איך תקציב בנייה יכול לעזור לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים

כן, זה אפשרי! אפשר לבנות בית ולעמוד בתקציב. אבל זה מצריך תכנון מדוקדק מראש…איך עושים את זה?

מה שכולם כבר יודעים

כבר בטח שמעתם, לא פעם אחת שבונים חורגים מתקציב הבניה בין 20-30% חריגה! כשאנו מדברים על סכומי בניה – מדובר במאות אלפי שקלים לעתים. האם לא כדאי למזער זאת? הכנת תקציב בניה זה אחד הנושאים החשובים ביותר בעיניי , עלויות של בניית בית מורכבות ממספר גורמים וכדאי לצפות מראש את כל האפשרויות ובכך לחסוך כסף רב. זה אפשרי לחלוטין! תקציב בניה

סוגי העלויות השונות בבניה

עלות התכנון עלות הקבלן עלות חומרי הגמר עלות המיסים השונים לועדות ועוד עליות נוספות תלוי במורכבות הבניה.

בניית תקציב

השלב הראשון ההכרחי על מנת שתתחילו תהליך זה באופן הטוב ביותר והחכם ביותר הוא לבנות תקציב לפרויקט עוד לפני שהתחלתם בביצוע עבודת הבניה. הדרך הטובה ביותר לראות את התקציב המלא והמפורט הוא דרך כתב הכמויות. בסטודיו PAZIT HAZIZ אנו מכינים עבורכם כתב כמויות המסכם בתוכו את כל עבודות הבנייה כולל התייחסות לעלויות של חומרים, חומרי גמר, דלתות , מטבח וכל רכיב ורכיב שעולה כסף בתהליך הבנייה. ויחד אתכם אנו בונים את תקציב הבניה. הניסיון שלנו בתכנון וליווי פרוייקטים של בניה פרטית הם שמאפשרים לנו להכניס לכתב הכמויות הרבה מאוד סעיפים תקציב ועלויות שאפילו לא הייתם יודעים לשאול עליהם. שם תמיד טמון הפער בין התכנון לביצוע.

ויתורים כואבים

אני מוכרחה לומר שיש פעמים בתוך תהליך תכנון תקציב הבניה, שמשפחות רואות שהן חרגו מהתקציב שהן הקציבו מראש ונאלצות לעשות שינויים וויתורים תוך כדי עבודה, וזה תמיד מאכזב. כאשר מכינים תקציב מדוייק מראש ורואים את החריגה לפני תחילת העבודה, אז ניתן לעשות מראש חשיבה מחדש ולבדוק על מה אנו יכולים לוותר ועם מה ממשיכים. ההבדל בין לעשות את זה לפני תחילת העבודה לבין ברירות מחדל תוך כדי – הוא משמעותי מאוד לתצאה הסופית ובעיקר לכיס… שלב הכנת התקציב נערך לאחר הכנת תוכניות העבודה, כך ניתן לראות ברמת דיוק גבוהה מאד את עלויות הפרויקט עוד לפני שהתחלנו בביצוע. ובכל מקרה, אני תמיד ממליצה ללקוחותיי להשאיר סעיף בכתב הכמיות של עד 10% מערך השיפוץ להוצאות בלתי צפויות. ותאמינו לי כשאתם מתחילים להסתובב בחנויות – יש הרבה כאלה.  

 


▶▶▶ אדריכלות ועיצוב פנים הכנת מכרזים לקבלנים ◄◄◄

תוכניות ליווי בסטודיו